خوش آمدید به ایالات متحده مصونیت از مجازات

در فوریه 5, سنا رای به تبرئه رئیس جمهور Donald J. Trump از سوء استفاده از قدرت و انسداد کنگره است. به عبارت دیگر مغلوب ساختن پیشی جستن قبل از انتخابات به رخ کشیدن که او “می تواند ایستادن در وسط خیابان پنجم و کسی شلیک کنید” و “از دست دادن هر رای دهندگان” ثابت کرد چیزی بیش از بالا پرواز مبالغه. (برای اینکه عادلانه او از دست دادن یک جمهوری خواه “رای دهندگان” در سنای آمریکا — میت رامنی — اما آن را به اندازه کافی مهم است.)

سنا شکست به محکوم کردن رئیس جمهور خواهد شد و تنها تایید مفهوم خود را از دفتر خود به عنوان یک صندلی قدرت مطلق (که به ما شده است که گفت: “فساد مطلقا”). این مرد پس از همه, که گفت: کنوانسیون از فعالان دانشجویی “من یک مقاله دوم که در آن من حق را به انجام آنچه من می خواهم به عنوان رئیس جمهور. اما من حتی نمی بحث در مورد آن.” به جز البته او می کند.

روز بعد از سنا رای قطعا unchastened تهمت صحبت می کرد در یک صبحانه ملی نماز brandishing یک کپی از ایالات متحده آمریکا امروز که بنر تیتر موجود در یک کلمه: “تبرئه شد.” پس از مخالفت با عبادت پیشنهاد ارائه شده توسط آرتور بروکس, رئیس سابق محافظه کار آمریکایی سازمانی موسسه (و یک زن و شوهر از هزاران سال قبل توسط یکی از عیسی ناصری) که ما باید دشمنان ما از رئیس جمهور بی درنگ متهم هر دو میت رامنی و مجلس نانسی پلوسی ناکافی prayerfulness. او فشرده رامنی با مردم “که با استفاده از ایمان خود به عنوان توجیهی برای انجام آنچه آنها می دانند که اشتباه است” و متهم پلوسی برای اولین بار از زمانی که دروغ گفتن او می گوید: او نماز می خواند برای او.

تهمت های بی پایان مباهات خود را در مورد اسیب ناپذیری قطعا می تواند در این ملال انگیز باتلاق خود روان اما دیگری وجود دارد حداقل جزئی توضیح برای آن — و آن نهفته است در این کشور جمعی شکست برای برگزاری هر کسی مسئول جنایات از سال 2001 در “جنگ علیه ترور.” اگر یک دولت می تواند با محدود زندانیان در coffinlike جعبه و شکنجه آنها را در شمار دیگر راه های, چرا نباید بعد از یک مجازات برای, را, اما یک مثال قرار دادن کودکان مهاجر در قفس?

رو به جلو و نه به عقب

در سال 2009 باراک اوباما آماده ورود به دفتر بیضی امیدوار کننده برای پایان دادن به بدترین افراط دولت قبلی را در جنگ با ترور است. اگر چه او نزدیک سازمان سیا مراکز بازداشت و منع شکنجه او نیز به سرعت نشان داد که هیچ کس می تواند پاسخگو در حال حاضر به خوبی عمل مستند از شکنجه ترویج شده توسط دولت جورج دبلیو بوش و معاون رئیس جمهور دیک چنی. یک هفته یا بیشتر قبل از اوباما در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب بود و در حال حاضر اطمینان ABC اخبار جورج Stephanopoulos که اگر چه وجود دارد خواهد بود تعقیب اگر “کسی پرهیاهو شکسته قانون” در کل به اعتقاد او “که ما نیاز به نگاه به جلو به عنوان مخالف به دنبال عقب.”

به طور خاص اوباما نگران بود که دولت فلسطینی باید مانع نمی شود در آینده با ترس از پیگرد قانونی در گذشته برای اعمال تحریم توسط مقامات بالا:

“و بخشی از کار من این است که مطمئن شوید که برای مثال در سازمان سیا شما رو فوق العاده با استعداد افرادی که در حال کار بسیار سخت به نگه داشتن آمریکایی ها امن است. من نمی خواهم آنها را به ناگهان احساس می کنید مثل آنها رو به صرف تمام وقت خود را به دنبال بیش از شانه خود را.”

همانطور که معلوم شد آنها نیاز نیست نگران اند. در مارس 17, 2009 به عنوان کری جانسون و جولی تیت در گزارش واشنگتن پست “رئیس جمهور اوباما و دادستان کل اریک H. دارنده جونیور اطمینان از کارکنان سازمان سیا از نو دیروز که بازجویان خواهد نه چهره پیگرد قانونی تا زمانی که آنها به دنبال مشاوره حقوقی.” به عنوان دارنده آن قرار داده است “این امر می تواند غیر منصفانه به تعقیب اختصاصی مردان و زنان شاغل برای محافظت از آمریکا برای انجام بود که تحریم در پیش توسط وزارت دادگستری.”

مشاوره حقوقی در سوال شده بود که در یک سری از بدنام یادداشت های نوشته شده توسط آن اداره حقوقی, مشاور (OLC) بین سال های 2002 و 2005. در آنها تعریف حقوقی شکنجه بود “روشن” برای عصبی دادستان آلبرتو گونزالس و سازمان سیا است. یک یادداشت پیش نویس توسط معاون دادستان کل John Yoo و امضا شده توسط معاون دادستان کل برای OLC جی Bybee توضیح داد که به “تشکیل شکنجه” در قانون فیزیکی درد “باید معادل آن در شدت درد همراه با جراحات جدی مانند نارسایی ارگان اختلال در عملکرد بدن و یا حتی مرگ شود.” برای دیدار با تعریف حقوقی شکنجه روانی, روانی رنج می برند “باید نتیجه قابل توجهی آسیب روانی قابل توجهی مدت, به عنوان مثال, مدت ماه ها یا حتی سال.”

جای تعجب نیست که با وجود دولت قبلی را مهر تایید بر چه شد حسن تعبیر به نام “enhanced interrogation techniques” سه سال بررسی توسط وزارت دادگستری اوباما به سازمان سیا بازجویی شیوه آمد به گریه ی این دختربچه در پایان ماه اوت سال 2012 زمانی که دارنده اعلام کرد که تنها دو نفر باقی مانده است که هر دو درگیر مرگ و میر در ایالات متحده بازداشت خواهد بود کاهش یافته است.

یک سال قبل از آن به عنوان Glenn Greenwald در گزارش گاردیندارنده تا به حال تصمیم به تعقیب هر کسی در 99 موارد دیگر از “شدید زندانیان سوء استفاده است.” این دو باقی مانده موارد نگران مرگ با شکنجه و هیپوترمی از گل رحمان در سازمان سیا بدنام نمک گودال زندان در افغانستان در سال 2002 و “Manadel al-Jamadi که در CIA بازداشت و پس از او مورد ضرب و شتم ساده بود آب سرد ریخته و پس از آن [بود] دستبند به دست به دیوار” در زندان ابوغریب, زندان, در عراق است.

در میان کسانی که دارنده احتمالا تصمیم به اتهام مردانی بودند که مسئول طراحی و اجرای این پروتکل که منجر به رحمان مرگ همراه با شکنجه مانند ارایه کرده و “دیوارها” (به کوبیدن از پشت یک زندانی را بارها و بارها به یک دیوار). در نتیجه به پایان رسید هر امید از برگزاری شکنجه گران از نظر قانونی پاسخگو در ایالات متحده آمریکا در اوایل اثبات این نوع از مصونیت از مجازات است که در مغلوب ساختن پیشی جستن سال گسترش جاهای دیگر.

شكنجه گر Redux

مدت کوتاهی قبل از دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اخیر پیروزی در سنای آمریکا یکی از کسانی که “فوق العاده با استعداد مردم” مورد ستایش قرار داد توسط رئیس جمهور اوباما مطرح در دادگاه نه به عنوان متهم بلکه به عنوان یک دشمن شاهد. جیمز میچل بود به نام stand by دفاع در قبل از جلسات محاکمه در بازداشتگاه گوانتانامو در کوبا, دریایی, زندان برای زندانیان در جنگ با ترور راه اندازی شده توسط دولت بوش در سال 2002. در حوض تقریبا 18 سال بعد در پنج زیر برگزار می شود وجود دارد که متهم شده و از دخالت در 9/11 حملات تروریستی است. بدنام ترین است خالد شیخ محمد که اغلب به عنوان 9/11 را “متفکر.”

میچل یکی از دو روانشناسان — دیگر اینکه جان “بروس” یسن — که در طراحی سازمان سیا اصلی برنامه شکنجه. او افتخار بودن در نظر گرفته مخترع ارایه کرده یک سری از تکنیک ها با هدف تولید آب ناشی از درد و رنج است که باید با تشکیل بخشی از امکانات از شکنجه گران برای قرن ها. (شاید “reinventor” خواهد بود دقیق تر مدت است.) میچل بود, در واقع اولین کسی که به انجام آب بستن در جنگ با ترور به عنوان به خوبی به عنوان معمار ولنج از محدود قربانیان در کوچک جعبه و انواع دیگر گریم “enhanced interrogation techniques” اولین شاغل در CIA “سیاه سایت” راه اندازی در سراسر جهان در آن سال است.

به نام دفاع وکیل مدافع برای توصیف شکنجه مشتریان خود را تحمل یک “مبارز” میچل گفت: دادگاه “من می خواهم تا امروز و دوباره آن را انجام دهد.”

همانطور که نیویورک تایمز گزارش خبرنگار کارول روزنبرگ توضیح داد: Mitchell نمی شد در واقع صحبت کردن در مورد آنچه که او انجام داد به هر یک از این پنج متهم در بارانداز در گوانتانامو اگر چه او را شکنجه برخی از آنها. او با اشاره به اولین زندانی به waterboarded تحت شکنجه سازمان سیا برنامه ملی عربستان ابو Zubaydah بود که waterboarded در مجموع 83 بار در طی یک ماه است. رئیس جمهور جورج دبلیو بوش وزیر دفاع دونالد رامسفلد ادعا کرد (به دروغ آن را به عنوان معلوم شد) که او “اگر نه شماره دو بسیار نزدیک به تعداد دو نفر در” القاعده و که او تا به حال اجرا یک القاعده در اردوگاه های آموزشی در افغانستان است.

در واقع به عنوان دولت اوباما اذعان کرد در سال 2010 ابو Zubaydah هرگز حتی یک عضو از این گروه اجازه دهید به تنهایی یکی از کلیدی آن lieutenants. اسیر مشترک سیا اف بی آی عملیات در پاکستان در سال 2002 او خواهد بود حوصلگی بین سیا سیاه سایت برای چهار و نیم سال از جمله آژانس راز “زمینه های توت فرنگی” در سایت در گوانتانامو. در بخشی به دلیل آنچه که سازمان سیا را به او ابو Zubaydah همچنان زندانی وجود دارد به این روز است. با توجه به توصیه های سازمان سیا او هرگز به “قرار داده شده در یک وضعیت که در آن او هر گونه قابل توجهی تماس با دیگران و/یا فرصت منتشر خواهد شد.”

با این وجود Mitchell نظارت 83 بار ابو Zubaydah شد waterboarded در یک ماه تنها در یک سیا سیاه سایت در تایلند که در طی آن او آمد نزدیک به مرگ را غرق شدن است. در یکی از این موارد به عنوان کمیته اطلاعات مجلس سنا در سال 2014 گزارش شکنجه سازمان سیا نشان داد او مشاهده شد به “به طور کامل بی, با حباب رو به افزایش خود را از طریق باز کردن کامل دهان است.”

نه بر خلاف رئیس جمهور ما میچل به نظر می رسد عمیقا صدمه دیده از آنچه که او را درک به عنوان ناعادلانه انتقاد. “شما مردمی گفته اند نادرست و مخرب چیزهایی که در مورد من و دکتر یسن برای سال” او گله و شکایت وکلای دفاع در گوانتانامو شنوایی. مردم ممکن است باید گفت: معنی همه چیز در مورد او اما در واقعیت به دور از پاسخگو, شکنجه, جیمز میچل است luxuriated در مصونیت از مجازات درآمد حق امتیاز از کتاب خود Enhanced Interrogation: در داخل ذهن و انگیزه های اسلامی تروریست ها در تلاش برای نابود کردن آمریکا و سخنرانی مرتب از طریق در سراسر جهان سخنرانان گروه (که تبلیغ او را به عنوان “روانشناس سیا بازجوی نویسنده”) در 15.000 دلار به $25,000 پاپ.

نه Mitchell کرایه ضعیف در حالی که به استخدام سازمان سیا است. در واقع این سازمان پرداخت می شود شرکت میچل و یسن تشکیل $81 میلیون برای کار خود را. علاوه بر این قرارداد خود را شامل زبان تضمین است که دولت ایالات متحده را پوشش هر گونه هزینه های قانونی آنها وارده به عنوان یک نتیجه از که کار را از طریق سال 2021. این امر به نوبه خود به در مفید آمده است هنگامی که در سال 2015 اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU) شکایت دو نفر از آنها به نمایندگی از سه نفر از قربانیان خود را: سلیمان عبدالله سلیم, محمد احمد بن Soud و خانواده گل رحمان بازداشت شدگان که تا به حال در اثر قرار گرفتن در معرض سرما در نمک گودال. میچل و یسن حل و فصل پرونده در سال 2017 برای نامعلومی مبلغ نیز پرداخت شده توسط دولت ایالات متحده.

آن هرگز آسان تر می شود

شما می خواهم فکر می کنم آن را آسان تر در طول زمان. برای تقریبا دو دهه من شده است نوشتن در مورد شکنجه. در حال حاضر شما ممکن است تصور کنید که من می خواهم حداقل تا حدودی حساسیت به جزئیات و توصیف آن است. در عوض هر بار که من شیرجه که چاه مستراح به نظر می رسد حتی بیشتر نفرت انگیز و ترسناک است.

اگر آن را سخت برای من کسی که هرگز شکنجه شده است و صحبت چهره به چهره با تنها چند شکنجه بازماندگان تصور کنید آنچه در آن باید مانند برای کسانی که جان سالم به در برد بوش در دوران شکنجه و برنامه هایی که در ادامه برای تعداد نامعلومی از سال است. در واقع شما لازم نیست که به انجام بیش از حد تصور خود را پس از شهادت در مورد چگونه چنین سوء استفاده و تحت تاثیر برخی از آنها و چگونه پایدار و اثرات آن بودند در دسترس است. در سال 2016 نیویورک تایمز خبرنگاران مت Apuzzo, شری فینک و جیمز افزایش یافته است منتشر شده یک سری از مقالات تحت عنوان “چگونه ایالات متحده شکنجه سمت چپ میراث آسیب دیده و ذهن است.”

یکی از کسانی که برفلد شد سلیمان عبدالله سلیم شاکی در ACLU کت و شلوار در برابر میچل و یسن. تانزانیا و بومی سلیم بود و در موگادیشو سومالی و تبدیل به ایالات متحده عملیات به دلایلی که باقی می ماند تیره است. آن را به احتمال زیاد او یک قربانی هویت اشتباه (و او نمی توانست تنها چنین زندانی در جنگ با ترور). ما می دانیم که آمریکایی ها که همراه او بر روی یک هواپیما شد انتظار یمن و کسی که با بسیار سبک تر پوست. او به پایان رسید تا در افغانستان در یک سایت او به یاد می آورد به عنوان “تاریکی” بود که در واقع نمک گودال. او وجود دارد مورد ضرب و شتم دیواره دستبند به دست در تاریکی کامل در معرض بی امان با صدای بلند, موسیقی, محدود در یک coffinlike جعبه بارها و بارها آویزان توسط مچ دست — یک بار برای 48 ساعت مستقیم و خیس در بار با آب یخ تا زمانی که او می ترسید او غرق شد.

در نهایت به سازمان سیا منتقل سلیم به یک زندان در بگرام هوایی در خارج از پایتخت افغانستان شد. در سال 2008 او تبدیل شد سست در افغانستان تنها لباس او پوشیده بود. صلیب سرخ بین المللی مرتب خانه پرواز به زنگبار, تانزانیا, جایی که او هنوز هم زندگی خالی از سکنه شده توسط Darkness.

در سال 2010 این بار افزایش یافته است نوشت: “دکتر Sondra کرازبی از Boston University School of Medicine, یک پزشک نیروی دریایی reservist و متخصص در شکنجه خواسته شده بود توسط پزشکان برای حقوق بشر نیویورک-بر اساس گروه به ارزیابی آقای سلیم.” او متوجه شد که او لاغر شد “مانند یک اسکلت” و “گرفتار پریشانی عمیق ناتوانی در خوردن و ناتوانی در به خواب.” افزایش یافته است این گزارش ادامه می دهد:

“‘او در توصیف خود را به عنوان یک شبح پیاده روی در اطراف شهر,” او اضافه شده است. او اشاره کرد علائم دیگر: فلش بک کوتاه مدت و دراز مدت از دست دادن حافظه پریشانی در دیدن هر کسی در یک زندان نظامی ناامیدی در مورد آینده و اجتناب از سر و صدا. او گزارش می دهد که سر خود احساس خالی مانند یک جعبه خالی,’ او گفت.”

این بار سری هم اهل درد و رنج دیگری شاکی در پرونده میچل و یسن: محمد بن Soud. او بیش از حد برگزار شد نمک گودال که در آن مصیبت درگیر بسیاری از همان شکنجه ها Salim تا به حال تحمل کرده است. او تمام عیار اختلال استرس پس از سانحه. “او متصلب با شک و مبارزات را ساده تصمیم گیری. خود نوسان خلق و خو به طور چشمگیری” گزارش بار.

اولین Do No Harm?

قبل از جلسات محاکمه در گوانتانامو نیز نشان داد که به ندرت مورد بحث نقش پزشکان و سایر کارکنان پزشکی در آمریکا, شکنجه کردن برنامه. ظاهرا به این دلیل ما می دانیم که ابو Zubaydah شد waterboarded 83 بار و خالد شیخ محمد 183 بار است که به عنوان جیمز میچل شهادت در ماه ژانویه یک پزشک بود و در واقع در حال حاضر در داخل اتاق شکنجه و استفاده از کمی فلز بر-ضد برای پیگیری. با توجه به بار‘s روزنبرگ پزشکان “را بیش از تعداد جلسات ارایه کرده. دولت تحقیقات و شواهد در جلسات پیش از محاکمه از مردان… نشان می دهد پزشکان انجام شده ‘رکتال آبرسانی,’ انجام رکتال حفره جستجوها و بررسی تورم پا و ساق پاها از اسیران که از خواب محروم برای روز بودن دستبند به دست در موقعیت دردناک.”

وجود دارد بدون شک بیشتر به کشف در مورد نقش پرسنل پزشکی در سازمان سیا جهانی سیاه و سفید سایت. وجود دارد بیشتر به کشف در مورد تمام راه های که در آن زندانیان محروم می شدند نه تنها از حقوق بشر اما حداقل در ذهن خود شکنجه گران خود را بسیار بشریت است. در یک نقطه و در شهادت او مثلا Mitchell تبدیل به وکیل برای Ammar al-بلوچی یکی از پنج 9/11 متهمان. صحبت از چارلی عاقلانه سازمان سیا در بازجویی از رئیس و بقیه خدمه اش میچل گفت: “به نظر می رسد مانند آنها استفاده می شود مشتری خود را به عنوان یک آموزش سرپا نگه داشتن.” با توجه به نگهبان‘s جولیان بورگر در واقع تحت عاقلانه رهبری “کارآموزان تا به حال به استفاده از هر یک از تکنیک های خود را در بلوچی و دیگر زندانیان به منظور کسب گواهینامه.”

و میچل خود را با استفاده از ابو Zubaydah به عنوان یک تظاهرات سرپا نگه داشتن تا bigwigs در سازمان سیا خواهد بود دخیل در آنچه که او انجام شده بود. بورگر گزارش می دهد که “او waterboarded ابو Zubaydah حتی اگر او کاملا مطمئن شوید این زندانی تا به حال هیچ عملی هوش به تسلیم. آن انجام شد صرفا به عنوان یک تظاهرات برای آژانس VIPs.”

قیمت مصونیت از مجازات

با تشکر از نامردی از دولت اوباما هیچ مامور سازمان سیا یا بالاتر هر مقام رسمی در دولت جورج دبلیو بوش و دیک چنی هیچ روانشناس, دکتر, هیچ کس در تمام نشده است پاسخگو برای سال شکنجه تمرین در مقیاس جهانی در جنگ علیه ترور است. دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خود از دوره رو انتخاب می شوند در حالی که علنا اعلام در مورد ارایه کرده است که “من آن را دوست دارم” و او بنا به گزارش ها در نظر گرفته Gina Haspel سیاه-سایت شکنجه تجارب مثبت بخشی از رزومه که با توجه به او را برای مدیر سازمان سیا. میچل البته همچنان به سخنرانی و جمع آوری امتیاز. جورج دبلیو بوش بوده است بازسازی به عنوان یک مهربانی نقاش پرتره.

آن است که واقعا تعجب آور آن است که ما در حال حاضر یک مرد در دفتر بیضی که معتقد است که او “حق انجام هر کاری که من می خواهم به عنوان رئیس جمهور”? تاریخ بیست و یکم قرن جنگ با ترور نشان می دهد که اگر او حق ندارد او قطعا به نظر می رسد به قدرت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im