چه برنی ساندرز می شود حق در مورد آمریکای لاتین و سوسیالیسم

زمانی که 60 دقیقه (2/24/20) خواسته بهداشت ، برنی ساندرز در مورد گذشته خود حمایت برای جنبه های کوبا انقلاب سوسیالیستی و همچنین برای نیکاراگوئه را 1979-90 چپ Sandinista دولت ساندرز در پاسخ گفت: او مخالف آنچه او به عنوان “اقتدارگرا” ویژگی های کوبا, دولت, در حالی که اشاره کرد که پس از انقلاب 1959 کوبا راه اندازی “عظیم برنامه های سواد آموزی. این است که یک چیز بد است؟”

سازمان های خبری به نظر می رسید قادر به فرایند است که عمده ملی و سیاسی شکل می توانید می گویند چیزی مثبت در مورد یک کشور سوسیالیستی ترک این رسانه ها آور در اطراف پوچ راه.

در طول یک تاون هال سی ان ان‘s Chris Cuomo (2/24/20) خواسته ساندرز پاسخ به “دموکرات ها که می گویند شما نمی گویند چیزهای خوب در مورد فیدل کاسترو او را نابود آزادی در آن کشور است.” انقلاب نیست “از بین بردن آزادی” در کوبا: حاکم آن را سرنگون, Fulgencio Batista زد چه کتابخانه کنگره آمریکا (4/01) به نام “فاسد و دیکتاتوری” که تحت حکومت وجود دارد 20,000 سیاسی نیستیم ،

در نیویورک تایمز (2/27/20) دیوید بروکس انتقاد ساندرز چرا که او “معاف نیکاراگوئه کمونیست ها زمانی که آنها در زمان دور آزادی های مدنی شهروندان خود هستند.” هنوز وجود دارد چند “آزادی های مدنی” برای Sandinistas—به “نیکاراگوئه کمونیست ها” به چه کسی بروکس اشاره به دور. این دیکتاتوری سوموزا که Sandinistas سرنگون در یک انقلاب مردمی بود و یکی از “مزمن سرکوب” (نیویورک تایمز, 2/26/78). با توجه به Latin American Studies Association (لسا) (11/19/84), سوموزا در سمت چپ این کشور با “هیچ سنت دموکراتیک” به جای bequeathing میراث “نظامی سیاست با شایع نقض حقوق بشر” به طوری که در سال 1984 در انتخابات که Sandinistas برگزار شد و برنده نسبتا با توجه به انگلیسی آبزرور—بود “اولین تجربه با دموکراسی مشارکتی” برای بسیاری از نیکاراگوا.

حتی قبل از زمان کوبا kerfuffle, NBC (2/21/20) انتقاد ساندرز چرا که “او را محکوم آنچه که او به نام ‘کودتا’ در برابر بولیوی رییس جمهور اوو مورالس با وجود یافته توسط گروه های مستقل که مورالس تلاش برای سرقت یک انتخابات است.” کمتر از یک هفته بعد واشنگتن پست (2/27/20) منتشر شده یک گزارش از محققان در MIT انتخابات داده ها و آزمایشگاه علوم و گفت: “به عنوان متخصصان در انتخابات تمامیت پیدا کنیم که شواهد آماری را پشتیبانی نمی کند ادعای تقلب در بولیوی در اکتبر انتخابات است.” این گزارش باعث انتقادات که ساخته شده بودند بلافاصله پس از (بله) کودتا (FAIR.org, 11/18/19) بود که هیچ شواهد قانع کننده که مورالس سعی به سرقت انتخابات. این “گروه مستقل” ذکر شده در مقاله پست مرتبط ویژه می شود 60 درصد از بودجه خود را از دولت آمریکا.

مجبور به پخش ستایش واجد شرایط برای برخی از عناصر آمریکای لاتین و سوسیالیسم چند رسانه پناه در بسیاری از بیش از حد بالا و بلاغت قابل تصور است. MSNBC‘s جو سکربروق (2/25/20) به عنوان مثال ذکر شده Sandinistas و کوبا انقلابی دولت به عنوان “برخی از مرگبار ترین رژیم در تاریخ سیاره ما است.”

این “قاتل” Sandinistas انجام “بهداشت کمپین های آموزش بهداشت بهداشت حرفه ای و ایمنی و برنامه تغذیه” که لسا یافت “را به طور قابل توجهی کاهش بروز بیماری های مسری سوء تغذیه و مرگ و میر نوزادان.” لسا در ادامه می گویند که

حتی اگر پول واقعی دستمزد افزایش یافته است نه خیلی دسترسی به دولت-یارانه مواد غذایی و دیگر محصولات از طریق پایه-کالا سیستم سهمیه بندی کمک کرده است به منظور بالا بردن استانداردهای زندگی برای بخش عمده ای از جمعیت است.

در کوبا قبل از سال 1959 “بخش بیشتری از جمعیت بود دسترسی تنها به…کمبود بودجه روبرو با کیفیت پایین, عمومی خدمات بهداشت و درمان” گزارش مجله بین المللی خدمات سلامت (2/05); “در مناطق روستایی بسیاری از مردم تا به حال هرگز دیده می شود یک دکتر است.” سال 1975 وجود دارد “56 بیمارستان های روستایی و متعدد روستایی پزشکی پست” (کتابخانه کنگره 4/01). آن رفت و به ایجاد یک نظام سلامت است که با توجه به سازمان بهداشت جهانی (5/08) است “توسط بسیاری از استانداردهای یکی از موثر ترین در جهان.” با توجه به CIA World Fact Book کوبا کاهش نرخ مرگ و میر نوزادان نسبت به ایالات متحده است.

این نیکاراگوئه و کوبا سوسیالیست آشکارا تصمیم گرفت که بهترین راه برای قتل مردم بود که آنها را سالم.

این بار‘ بروکس گفت که “هر روز ما بیشتر پیر به نقل از ساندرز عذرخواهی برای” یک “برده رژیم” مانند “کوبا یا نیکاراگوئه.” چه Brooks به نام “برده رژیم” در نیکاراگوئه مشخص شد, به عنوان لسا مستند اصلاحات ارضی که درگیر ملی گسترده landholdings از سوموزا خانواده و برخی از همکاران آن دادن نزدیک به دو سوم از این به فردی دهقانان و برخی از 15 درصد به تعاونی ها حرکت می کند که کمک به توضیح دهد که چرا این campesinos شد “حامیان سرسخت دولت”; باقی مانده از ملی زمین رفت و به دولت متعلق به شرکت که در آن کارگران “لذت بردن از[اد] مکانیسم برای مشارکت در مدیریت شرکت های مانند.” بروکس نیست توضیح دهید که چگونه توزیع زمین به فقرا شبیه به داشتن انسان به عنوان chattel.

این Sandinistas همچنین انجام جرم سواد انتخاباتی که برنده نیکاراگوئه دو جایزه از یونسکو که گفت: از آموزشی ابتکار:

نرخ بی سوادی به پایین آورده شد در پنج ماه از 50 درصد به 12 درصد. ملی سواد جنگهای صلیبی است که بیشترین آموزشی و فرهنگی دستاورد در تاریخ نیکاراگوئه. این بود عمده تجربه برای جوان از شهرهای آموخته است که مردم را به خواندن و در همان زمان کشف نیم دیگر از کشور با شرایط آن از غفلت و فقر وقف 50 سال دیکتاتوری.

با آن عظیم مشارکتی و ایالات شخصیت جنگهای صلیبی شد منحصر به فرد ملی و بین المللی آزمایش که به دست آورد به رسمیت شناختن یونسکو است.

همانطور که برای “برده رژیم” انقلابی کوبا, برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) نقاط کشور در “توسعه انسانی بالا” رده. این اشاره به شاخص توسعه انسانی که مصالح معیار کلیدی برای سلامت و طول عمر دانش و استاندارد زندگی. برنامه عمران ملل متحد می گوید کوبا بالاتر از میانگین کشورهای توسعه انسانی بالا و بالاتر از حد متوسط برای کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب.

یک سال 2016 دانشگاه شیکاگو مطالعه افکار عمومی در داخل کوبا خواسته پاسخ دهندگان “در مورد چگونه رفتن چیزهایی در زندگی خود را به طور کلی”; 57% گفت: آنها بسیار یا تا حدودی خوشحال در حالی که 11 درصد گفت: آنها تا حدودی و یا بسیار ناراضی است. کوبا نیز پرسید: “به طور کلی به شما می گویند که همه چیز در [کوبا] به رهبری در مسیر درست و یا جهت اشتباه است؟”; 53 درصد گفت: حق و 36 درصد گفته اند که اشتباه است.

نه به outdone توسط بروکس’ برده داری قیاس فرانسیسکو تورو از واشنگتن پست (2/25/20) گفت: از ساندرز’ شناسایی به عنوان یک سوسیالیست دموکراتیک:

خط پایین این است که هنگامی که شما خود را مرتبط با یک ایدئولوژی که در گذشته شامل برخی از تاریخ بدترین جنایات را یک وظیفه ویژه برای محکوم کردن. هنگامی که آن فسخ می آیند hedged با مقدماتی که بقیه در تبلیغات خطوط آنها حلقه کاملا توخالی است.

آلمانی ها این است. آنجلا مرکل و حزب محافظه کار اتحادیه دموکرات مسیحی همیشه قابل درک است که اگر شما در حال رفتن به ایستادن حتی نیم اینچ به سمت راست از مرکز در کشور است که هیتلر یک بار فرار شما باید رفتن به طول های بزرگ برای قرار دادن فاصله بین خود و هر چیزی حتی مبهم یادآور نازیسم. است که یکی از دلایل این مرکز-راست در آلمان یکی از مهمترین سرسختانه طرفدار دموکراسی نیروها در اروپا است.

ساندرز نیاز به درک او را در یک موقعیت مشابه.

نشان می دهد که دولت کوبا است که به عنوان بد به عنوان نازی ها است, البته برای گفتن نازی ها بودند و بدتر از کوبا—یک خزنده موقعیت در هر صورت اما در خصوص توهین آمیز در یک نقد از یک سیاستمدار که خانواده شد تا حد زیادی از بین برود در هولوکاست.

وجود دارد هیچ مورد مستند کوبا انجام مجازات اعدام از سال 2003 و هیچ کس در این کشور شناخته می شود در مواجهه با حکم اعدام. فراموش نکنید هیتلر: ایالات متحده را اعدام کرده است و 328 نفر از 2010-22 در سال گذشته و چهار فقط در دو ماه اول سال جاری—در حالی که 2,654 مردم در حال حاضر در انتظار اعدام در ایالات متحده است.

تورو قطعه بر نگرانی خود را که ساندرز است که ظاهرا “طوطی[ing] فیدل تبلیغ است.” که یک انتخاب جالب از کلمه چون تورو حرفه ای مبلغ: او “رئیس محتوای افسر 50,” لباس با منافع مقرره در ترویج سرمایه داری و بی اعتبار سوسیالیسم در هر شکل; سازمان توصیف خود را به عنوان “متشکل از یک گروه را انتخاب کنید از رهبران کسب و کار” و

بالا فروم به صورت آمریکای لاتین نفوذ ترین رهبران کسب و کار به کشف آخرین روند در امور جهان و همچنین به عنوان یک فرصت برای آنها برای شنیدن از همسالان خود در دیگر کشورها و صنایع.

این گروه از 50 به همکاری با plutocratic مجمع جهانی اقتصاد و توسعه بین آمریکایی بانک که به ما غالب و آن رهگیری (4/18/19) یافت می شود در گردش طرح به دم کوبا را بسیار مهم ونزوئلا متحد با 48 میلیارد دلار سرمایه اما تنها پس امیدوار-برای ما-حمایت سرنگونی ونزوئلا دولت است.

بخشی از این شبکه می رود راه طولانی به توضیح میدهد که چگونه یکی از به پایان می رسد تا این ادعا وجود دارد تشابه بین کوبا و آلمان نازی.

نه این که تورو به اظهارات منحصر به فرد هستند. برت استفنز از نیویورک تایمز (2/28/20) پیشنهاد کرد که کوبا و Sandinistas در میان “vilest رژیم در تاریخ است.” به وال استریت ژورنال‘s جیمز فریمن (2/24/20) را محکوم کرد ساندرز’ ستایش “ظالم” و “وحشیانه رژیم” و یا به عنوان میشل کیسی گفت: کوبا در جمهوری جدید (2/25/20), “پایدار استبداد است.” حبس نرخ استاندارد اندازه گیری استبداد خشونت و استبداد و این اتفاق می افتد که ما بیشتر مردم در زندان سرانه بیش از هر کشور دیگری: 655 در هر 100 ، 000 برای ما 510 برای کوبا و 332 حال تجسم Sandinistas فقط بیش از نیمی از این رقم برای ما.

این جمهوری جدید‘s میشل همچنین لنت ایدئولوژیک پوشش به 60 سال از اغلب خشونت آمیز آمریکا در حمله به کوبا ادعا—در قسمت بر اساس یک اثبات نشده بسیار مشکوک ادعا می کنند که 900 میلیون دلار از کوبا ثروت ملی فیدل کاسترو شخصی ATM—که کوبا از سیاست های دولت “را immiserated کل جزیره” ظاهرا تبدیل کشور به یک “اقتصادی مورد سبد.” فک droppingly او را بدون ذکر ما را محاصره اقتصادی است که با توجه به سازمان ملل متحد است هزینه کوبا $130 میلیارد.

ما خشونت علیه کوبا اقتصادی و در غیر این صورت ما به ارمغان می آورد یکی دیگر از توجه مهم برای ارزیابی که “برخی از مرگبار ترین رژیمهای تاریخ سیاره ما” و یا “برخی از vilest رژیم در تاریخ” یا که نمایشگاه “خون آغشته brutalism” که میشل نسبت به کوبا: چگونه متحده رفتار خود را در خارج از مرزهای خود. به استناد تنها چند چیز عجیب و غریب, نمونه, ایالات متحده بازدید وحشت از زمین بر هندوچین بود پشت مرگ صدها هزار نفر به عنوان آن را تحت پیگرد قانونی قرار شریر جنگ علیه Sandinistas و دیگر جنبش های آزادیبخش در آمریکای مرکزی; باعث مرگ نزدیک به یک میلیون نفر در عراق (FAIR.org, 2/21/20); و در حال حاضر کمک به گرسنگی یمن در حالی که وضع تحریم ها علیه ایران هستند که امکان گسترش coronavirus در کشور است. کوبا در مقابل نقش مهمی در آزادسازی چند کشور آفریقایی در حالی که ارسال و پزشکان و معلمان در سراسر جهان برای کمک به بسیاری از این سیاره حداقل به خوبی خاموش.

به جای محکوم برنی سندرز برای اشاره به دستاوردهای آمریکای لاتین سوسیالیست که رسانه های آمریکایی بداند بیش از حد استبدادی یک دور بیشتر کار فوری برای خبرنگاران و پوشش ما چرخه انتخابات خواهد بود درخواست نامزدها چگونه آنها برنامه ریزی برای مبارزه با ما استبداد در خانه و خارج از کشور سوال که چرا دستاوردهای آمریکای لاتین و سوسیالیسم امکان پذیر نیست در ایالات متحده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>