افزایش مداوم موارد جدید COVID-19 در پرجمعیت ترین استان های کانادا روندی در مورد آن است، به گفته مدیر ارشد بهداشت عمومی این کشور، چرا که بیمارستان ها برای قابل مدیریت نگه داشتن پذیرش مراقبت های ویژه کار می کنند.

دکتر ترزا تام روز دوشنبه در بيانيه ای گفت به طور متوسط روزانه ۶۱۸ مورد جديد در هفت روز گذشته، به ويژه در کبک، انتاریو، آلبرتا و بريش کلمبيا – ۲۰ درصد بيشتر از هفته قبل گزارش شده است.

تام در مصاحبه ای با رادیو CBC The Current گفت: «ما نه تنها اعداد بلکه سرعت رمپ بالا را تماشا می کنیم و پرونده ها چقدر گسترده هستند.»

“اگر افزایش سریع در طول یک دوره کوتاه از زمان وجود دارد، محدود به یک مکان بسیار خاص، آنچه شما نگران آن هستید تاکید بر سیستم بهداشت عمومی و سیستم بهداشت و درمان در آن مناطق است.”

وی گفت: پذیرش بیمارستان و ICU نشانه نگرانی از آنجا است که گروه های مسن تر به طور کلی نتایج جدی تری از COVID-19 دارند، هر چند افراد در هر سنی می توانند تحت تاثیر قرار گرفته و عفونت را منتقل کنند.

سازمان دیده بان | تجدید حیات زودهنگام یک نگرانی، متخصص بیماری های عفونی می گوید:

دکتر آیزاک بوگوچ، متخصص بیماری های عفونی می گوید: «من واقعا انتظار داشتم که در ماه اکتبر شاهد افزایش بیشتری مثل این باشم، اما واقعی است و اکنون اتفاق می افتد.» 0:36

تام گفت همتایان بهداشت عمومی او می گویند این وضعیت در حال حاضر «قابل مدیریت» است. اما شغل آنها سخت تر می شود اگر مردم نقش خود را انجام نمی دهند برای به حداقل رساندن تعداد تماس ها و قرار گرفتن در معرض خود را باید یک مورد رخ می دهد.

دکتر کوین اسمیت، رئیس و مدیر عامل شبکه بهداشت دانشگاه تورنتو گفته است که «نگران» است زیرا تعداد بیماران مبتلا به COVID-19 در مراقبت های ویژه پس از چند هفته بستری شدن هیچ با این بیماری افزایش یافته است.

اسمیت به صبح مترو رادیو CBC گفت: موارد هر شش تا هشت روز یک بار در بزرگترین شهر کانادا دو برابر می شود. وی از مردم خواست تا در مورد دوری فیزیکی، نقاب زدن، دستشویی و محدود کردن گردهمایی ها «جدی شوند».

اپیدمیولوژیست ها به تعداد مؤثر تولید مثل COVID-19 نگاه می کنند که نشان می دهد یک فرد آلوده به طور متوسط چگونه بسیاری از افراد دیگر ویروس را به آن منتقل خواهد کرد. کارشناسان بهداشت عمومی دوست دارند ارزش را به طور قابل توجهی زیر یک نفر ببینند تا موارد از کنترل خارج شوند.

رایوات دیوناندان، اپیدمیولوژیست و دانشیار دانشگاه اتاوا، گفت عدد تولید مثل موثر فعلی کانادا، یا ارزش R، بالاتر از یک است که طبق تعریف رشد نمایی است.

دیوناندان گفت: «این بدان معناست که ما در یک قلمرو خطرناک هستیم.» “من فکر نمی کنم آن را به عنوان بد آن را به عنوان آن را در اوج این بود، اما آن را بد خواهد شد.”

آژانس بهداشت عمومی کانادا در آخرین گزارش هفتگی خود در تاریخ 11 سپتامبر اعلام کرد که عدد موثر تولید مثل 1.05 است.

وی گفت از ماه مارس پروتکل های دور شدن فیزیکی، رویه ها و درمان های ماسک پوشی شانس زنده ماندن را بهبود بخشیده است.

“اگر ما می توانیم قدردانی از نیاز به معاشرت شدید را برای چند ماه به تاخیر بیندازیم، پاداش ما رنج کمتر، مرگ کمتر و جامعه ای بازتر خواهد بود.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de