خواهد در افغانستان صلح کار می کند ؟

وجود دارد به احتمال زیاد نتایج تازگی امضا آمریکا توافق صلح با طالبان افغانستان. یکی این است که خروج نیروهای ایالات متحده را در کوتاه مدت کاهش خشونت. دوم این است که آمریکا را ترک خواهد کرد در پشت یک آشفتگی سیاسی آنقدر شدید است که خشونت غالب برای آینده قابل پیش بینی.

اگر چه چند جزئیات توافق صلح امضا شده در فوریه 28 توسط ایالات متحده و نمایندگان طالبان در دوحه قطر باقی می ماند راز یک جدول زمان منتشر شد برای نیروهای ایالات متحده برای آغاز خروج ده روز پس از امضای این توافقنامه است. ایالات متحده در حال حاضر اعلام کرد آغاز خروج نیروهای نظامی و طرح خود را برای کاهش نیروهای نظامی — حتی آن را به عنوان انجام یک حمله هوایی در نیروهای طالبان تنها چند روز پیش.

حتی در حال حاضر تحت شرایط هرج و مرج در افغانستان یک قرعه کشی پایین از نیروهای ایالات متحده چیز خوبی است. در 2019 در سازمان ملل متحد مستند بیشتر مرگ و میر غیر نظامی به دست نیروهای ایالات متحده و دولت افغانستان از متحدان طالبان. افغان خسته از وعده های پی در پی رئیس جمهور ایالات متحده هستند حق عصبانی در مورد از دست دادن زندگی از حملات هوایی بوده که ویرانگر خانواده ها و جوامع برای نزدیک به دو دهه است.

در همین حال دولت افغانستان که به آمریکا کمک کرد راه اندازی پس از سال 2002 طالبان شکست به طور کامل از سمت چپ از مذاکرات است. رئیس جمهور اشرف غنی انداخت آچار به کار می کند ساعت پس از توافق امضا شد و گفت که او مرتکب نشده به انتشار 5,000 زندانیان طالبان به عنوان مورد نیاز توسط ایالات متحده آمریکا-طالبان توافق. در نهایت او تسلیم و توافق برای آزادی 1500 نفر از زندانیان در مرحله اول از دو قسمت روند. اما در حال حاضر نمایندگان طالبان را رد کرده اند که رویکرد همه گفت: 5,000 باید منتشر شود در یک بار. اضافه شده به این سیاسی عارضه آقای اشرف غنی احمدزی رقیب عبدالله عبدالله همچنین اعلام کرد که او برنده انتخابات اخیر و تحلیف خود به عنوان رئیس جمهور افغانستان در همان زمان به عنوان وقت.

هنوز هم وجود دارد ممکن است باعث امید: شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آرا با پشتیبانی ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است. اگر چه دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر در حال اقدام برای امضای یک قرارداد است که ممکن است پایان دادن به جنگ — از جمله توسط برخی در سمت چپ او برای اولین بار ساخته شده و همه چیز به مراتب بدتر است. هنگامی که او در زمان دفتری تهمت به یک چراغ سبز به ارتش ایالات متحده در افغانستان اجازه می دهد آن را قدرت های گسترده ای به از بند باز کردن خشونت در مقابل به رویکرد دولت باراک اوباما در طول نهایی آن سال زمانی که آن را تلاش برای کاهش تلفات غیر نظامی. آسوشیتد پرس در گزارش 2019, “آمریکا انجام شده بیشتر بمب گذاری ها و حملات هواپیماهای بدون سرنشین در افغانستان در ماه اوت از هر قبلی ماه سال جاری — 783 نسبت به 613 در ماه جولای و 441 در ماه ژوئن است.”

چرا تهمت آن را انجام دهید ؟ اخیرا در ماه نوامبر گذشته مغلوب ساختن پیشی جستن را بی رحمانه تشدید جنگ دیده می شد یک محاسبه روش اهرم در برابر مخالفان خود را با یک دفاع کارشناس توضیح داد: “منطق است که طالبان ممکن است بیشتر احتمال دارد به توافق برسند به یک توافق قابل قبول برای ایالات متحده و دولت افغانستان اگر طالبان بر این باورند که آنها می توانید برنده جنگ در افغانستان است.”

یا نه که محاسبه کرده است و در عین حال دیده می شود. در حال حاضر ارتش ایالات متحده گزارش شده است که طالبان نه نگه داشتن “خود را بخشی از معامله است.” دریایی به طور کلی فرانک مکنزی آمریکا فرمانده خاورمیانه و افغانستان گفت: کنگره این هفته که طالبان نیروهای “نیاز به نگه داشتن خود را بخشی از معامله و آنها از ادامه حملات است.”

مغلوب ساختن پیشی جستن است نه اینکه کاملا صادقانه در مورد معامله با طالبان. او تا به حال یک تاریخی تماس تلفنی با طالبان یک نماینده به نام عبدل غنی برادر – اولین بار یک رئیس جمهور ایالات متحده تا به حال صحبت به طور مستقیم با یکی از اعضای این گروه است. مغلوب ساختن پیشی جستن بعد توضیح داد به خبرنگاران گفت که 35 دقیقه تماس شامل یک “خوب طولانی گفتگو” که در طی آن برادر ظاهرا به او اطمینان داد که “آنها می خواهند برای توقف خشونت است.” ساعت بعد نيروهاي طالبان آمار دولت افغانستان اهداف خود بودند و سپس دیدار با آمریکا در حملات هوایی. معلوم می شود که طالبان موافقت کرده بود نه برای هدف قرار دادن نیروهای ایالات متحده ساخته شده اما هیچ گونه توافق در مورد قابل توجه دولت افغانستان.

مغلوب ساختن پیشی جستن است همچنین نگه داشتن برخی از “راز ضمایم” مذاکرات صلح ، نیویورک تایمز توضیح داد که “وزیر دفاع Mark T. Esper در کنگره شهادت, به نظر می رسد غافل از — یا به نظر می رسید تمایلی به بحث در مورد — راز ضمایم تنها چند روز قبل از توافق امضا شد.” اما طالبان به عنوان خوانده شده و ضمایم آن که ظاهرا در پوشش “یک جدول زمانی برای آنچه که باید اتفاق می افتد بیش از 18 ماه آینده چه نوع از حملات ممنوع است توسط هر دو طرف و, مهم ترین, چگونه ایالات متحده به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد آن سربازان مکان با طالبان.” در پاسخ به یک درخواست برای اطلاعات از زمان وزارت امور خارجه ایالات متحده با صدور بیانیه ای گفت ضمایم بود مخفی نگه داشته چرا که “جنبش نیروهای نظامی و عملیات علیه تروریست ها حساس هستند مهم است.” توسط “تروریست ها” وزارت امور خارجه در حال حاضر به معنی دولت اسلامی یا داعش نیست و این گروه های شبه نظامی که آمریکا صرف 18 سال به طور مستقیم مبارزه تحت حمایت از “جنگ علیه ترور.”

هنوز هم اگر معامله واقع در ایالات متحده خروج کامل از افغانستان شاید مغلوب ساختن پیشی جستن محاسبات را به نوبه خود به سمت راست بود. که از آن “اگر” ، با توجه به ژنرال مکنزی اگر چه نیروهای ایالات متحده به شمار می رود به کاهش 8,600 توسط این تابستان “شرایط زمین را دیکته می کند که ما در زیر آن است. اگر شرایط زمین هستند و نه مجاز توصیه من نمی خواهد برای ادامه این کاهش است.”

آمریکا خروج نیروهای نظامی را به معنای یکی کمتر نیروی مسلح قرار دادن غیر نظامی افغان در تیراندازی از جنگ. اما صلح بین دولت افغانستان و طالبان است که به سختی مطمئن باشید. اخیر نتایج انتخابات نشان می دهد که حتی در درون دولت افغانستان هیچ تضمینی وجود ندارد از وحدت یا هماهنگی. نزدیک به 20 سال از آمریکا جنگ افغانستان را ترک کرده اند – در حال حاضر یک جنگ زده کشور در سال 2001 ویران فراتر از تخیل. قابل پیش بینی مانورهای رندانه برای قدرت به عنوان ایالات متحده خارج و بالقوه تجدید حیات داعش به راحتی می تواند سقوط افغانستان به موج جدیدی از خشونت است که سیاستمداران آمریکایی را به سادگی نادیده گرفت.

هیچ چیز برنده شد در افغانستان و همه چیز را که از دست داده بود تلف شد: زندگی و پول و بشریت است. اگر هر درس ظهور از زمین های بایر از طولانی ترین رسمی جنگ آمریکا تا کنون برپا آن باید به یک انعکاس و حسابداری عمیق هزینه های جنگ و اطمینان که این جنگ هرگز دوباره سوار بر.

Sonali Kolhatkar

مقاله نویس

Sonali Kolhatkar یک مقاله نویس برای Truthdig. او همچنین بنیانگذار میزبان و تهیه کننده اجرایی از “افزایش تا با Sonali” یک رادیو و تلویزیون نشان می دهد که ايران در سخنرانی تلویزیونی (DirecTV,…

Sonali Kolhatkar

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>